Kontakt do nas

Nasze cele

Krótka wersja tego co chcemy promować i organizować:

  • komiksy polskich autorów
  • rozwijanie umiejętności w sztuce rysowania i tworzenia komiksu
  • dzielenie się umiętętnościami
  • dzielenie się wiedzą
  • zachęcanie innych do wypróbowania własnych sił
  • konkursy

Trochę o nas w stylu wolnym:

Czas szybko leci. W dzieciństwie były takie hity jak "Tytus, Romek i A'Tomek", "Kajko i Kokosz", "Kaczor Donald" czy "Asterix i Obelix". W dobie globalizacji mamy dostęp do tysięcy, jeżeli nie milionów komiksów. Głównie zagranicznych. Wszyscy znają publikacje Marvela czy styl manga. Kto zna tytuły polskie? Naszło mnie pytanie: czy nie mamy żadnych świetnych rysowników? Czemu nie widać polskich publikacji w świecie? A może ludzie po prostu boją się publikować? Potem znalazłem, że owszem są publikacje amatorskie, ale niezogranizowane. Mają własne blogi, funpage i docierają do tylko wąskiego grona odbiorców.

Co by było gdyby zebrać wszystkich rysowników na jednej stronie, aby mieć dostęp do szerszej publiczności? Gdyby mogli szlifować swoją kreskę i kreację historii? Czemu nie pomóc innym? I tak powstała ta strona. Chciałbym, żeby był to nie tylko zbiór amatorskich publikacji, ale szansa dla innych. Szansa bycia dostrzeżonym. Szansa by być wielkim. Czemu japończycy czy amerykanie mogą publikować swoje mangi na cały świat, a my nie? Jestem ciekaw co z tego będzie. Jak wielu autorom uda się wybić i osiągnąć oczekiwaną sławę? Który z nich wyda swój komiks? Dlaczego nie sięgać i nie realizować marzeń?

Za dużo pytań? Coż, po prostu nie znam odpowiedzi. To by było za proste. Dajemy Wam narzędzia, które w naszym zamiarze, pomogą wam się wybić. Chcemy, aby były tu kursy komiksu oraz rysunku. Abyście ulepszali swój kunszt.

Chcemy organizować konkursy i nawiązać współpracę w wydawnictwami, aby Ci mogli wyłapywać talenty. Pamiętajcie: w samym rysunku jest coś fantastycznego.


Niech dzieje się magia!